Довгий час башта розташована на будинку пожежного депо була основним туристичним магнітом міста. І хоча архітектура самої будівлі змінювалася не раз башта залишилася майже незмінною до наших днів. Єдине, що змінилося в її екстерʼєрі це годинник, який перенесли сюди з будинку Соболєва.
Центр театрального життя міста - Олексадрійський театр, побудований в середині 19 століття. Спочатку театр був деревʼяний і більше нагадував конюшню. Приймав корифеїв професійного українського театру. Після декількох масштабних реконструкцій набув теперішнього вигляду і став родзинкою міста.
Памʼятка архітектури 19 ст. Житловий будинок земського голови Семена Піщевича. Зараз приміщення використовують як заклад громадського харчування. Крім того, в будинку Піщевича можна залишитися на ніч.
Штромберг, власник гастрономічних магазинів, за записами мав в олександрії три будинки. Два з них збереглися до нашого часу. де знаходився ще один складно сказати, адже записів про Штромберга дуже мало.
Земська управа збудована 1908 на землі голови земства Семена Піщевича. Будівля має три поверхи: перший, другий та цокольний. На другому поверсі знаходилася велика зала. На цокольному поверсі бібліотека та архів.
На розі колишніх вулиць Центральної та Бульварної зберігся будинок родини Чижевських, де провів своє дитинство видатний науковець-енцеклопедист, філософ - Дмитро Іванович Чижевський. Зараз в приміщенні колишнього житлового будинку знаходиться музей Чижевського та Інформаційно-туристичний центр "Олександрія"
Вулиця Бульварна знаменита своїми памʼятками архітектури, більшість з яких датують 19 століттям. Закінчується Бульварна радіальним перехрнестям - ще однією особливістю Олександрії.